W tym miejscu chciałbym się z Wami podzielić swoją wiedzą, przemyśleniami oraz doświadczeniem, które nabyłem podczas kilkunastu lat pracy w zawodzie. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety z powodu dużego obciążenia kolejne artykuły nie będą pojawiać się systematycznie, za co bardzo przepraszam.
-
Podstawy bezpieczeństwa: formularz logowania
Najpopularniejsze ataki i problemy dotyczące formularzy logowania i wycieku haseł użytkowników. Czego należy unikać, tworząc systemy autoryzacji oraz w jaki sposób należy przechowywać wrażliwe dane na stronach internetowych.
-
Ciekawe pytania rekrutacyjne
Poszukujesz osoby kreatywnej z ciekawymi pomysłami? A może szukasz kandydata cechującego się logicznym myśleniem i dobrą organizacją pracy?
W tym artykule prezentuję najciekawsze, niecodzienne pytania rekrutacyjne, które mogą pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego kandydata na stanowisko w twojej firmie.
-
CSS Formy i struktury tworzone za pomocą kodu
W tej części szkolenia, wykorzystując wiedzę poznaną wcześniej, zaprezentowano jeszcze bardziej złożone formy i struktury, które są możliwe do narysowania za pomocą kodu CSS.
-
Wśród twórców WordPressa „Vaughan”
Mam przyjemność pochwalić się, że dziś, wraz z udostępnieniem najnowszej wersji systemu CMS WordPress, moje nazwisko zostało oficjalnie opublikowane na liście twórców tego oprogramowania. Doznałem zaszczytu przyczynienia się do ulepszenia najnowszej wersji systemu i poprawienia jej kilku błędów. Moją pracę, wiedzę i doświadczenie docenili sami twórcy oprogramowania.
-
Ranking CMS Polska – sierpień 2016 – najpopularniejsze systemy zarządzania treścią w Internecie
Ranking najczęściej używanych systemów zarządzania treścią w Polsce w sierpniu 2016 roku. Statystyki, wykresy, tabele.
-
Historia CSS – kaskadowe arkusze stylów od samego początku
Historia CSS (ang. Cascading Style Sheets) zaczyna się w listopadzie 1994 roku, gdzie Hakon Wium Lie na konferencji dotyczącej technologii internetowych w Chicago zaprezentował pierwszy szkic projektu kaskadowych arkuszy stylów zwany Cascading HTML Style Sheets.
-
Ranking WordPress Themes maj 2015 – popularność motywów używanych na stronach internetowych
Ranking najczęściej używanych motywów w systemie WordPress w maju 2015 roku w ujęciu ogólnoświatowym. Statystyki, wykresy, tabele.
-
Ranking CMS maj 2015 – popularność systemów zarządzania treścią w Internecie
Ranking najczęściej używanych systemów zarządzania treścią w Internecie w maju 2015 roku w ujęciu ogólnoświatowym. Statystyki, wykresy, tabele.
-
CSS wielokąty – rysowanie figur i kształtów, generatory
W sieci dostępnych jest wiele, bardzo różnych generatorów, które umożliwiają szybkie stworzenie dowolnej figury CSS, za pomocą wizualnego edytora. Jeśli programista nie posiada dostatecznie dużej wiedzy, może skorzystać z mechanizmów, które pomogą mu w sposób zautomatyzowany wygenerować pożądany kształt.
-
Animacje CSS – jak skutecznie animować obiekty HTML, przykłady preloaderów
Animacje CSS zostały wprowadzone w trzeciej wersji języka kaskadowych arkuszy stylów i są wspierane przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Animacje umożliwiają zmianę wyglądu elementów strony internetowej bez potrzeby ładowania dodatkowych zasobów i obciążania strony internetowej.
-
CSS Figury geometryczne rysowane za pomocą kodu
Wykorzystanie kodu programistycznego, zamiast znacznie wolniej ładujących się obrazków, jest w wielu przypadkach znaczną optymalizacją.
-
CSS3 Preloaders – niestandardowy pasek ładowania imitujący wczytywanie strony internetowej
Druga część przykładowych rozwiązań CSS3, które symulują pasek ładowania strony internetowej (preloader).
-
CSS3 Podstawowe kształty i figury za pomocą języka kaskadowych arkuszy stylów
Wraz z rozwojem kolejnych wersji języka CSS (ang. Cascading Style Sheets) rozszerzyły się możliwości zarządzania poszczególnymi elementami kodu
HTML
. Programiści zyskali możliwość tworzenia przeróżnych kształtów za pomocą prostego kodu, który zaczął często zastępować standardowe, nieedytowalne rysunki i animacje graficzne. -
CSS3 Preloaders – sposób na długie wczytywanie elementów na stronie internetowej
Podczas tworzenia stron internetowych, programistom często zdarza się potrzeba zaimplementowania mechanizmu paska ładowania strony internetowej – tak zwanych preloaderów. Wraz z rozwojem języka kaskadowych arkuszy stylów (ang. Cascading Style Sheets, CSS), programiści zyskali nowe możliwości animacji zwykłych znaczników kodu
HTML
. -
WordPress – instalacja krok po kroku
Artykuł udziela odpowiedzi na pytanie jak szybko i sprawnie zainstalować system CMS WordPress. W jego treści można znaleźć najczęściej pojawiające się problemy podczas instalacji i wstępnej konfiguracji oprogramowania.
-
WordPress – co to w ogóle jest?
Czym jest WordPress? Co to znaczy, że WordPress to nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publikacyjną, koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności.