Firma Cedrus jest hurtowym dystrybutorem sprzętu i akcesoriów do ogrodu. Początki działalności gospodarczej przedsiębiorstwa sięgają 1993 roku, kiedy to pierwsi właściciele firmy rozpoczęli dystrybucję pilarek spalinowych i dostępnych dla nich części zamiennych. W ciągu kolejnych lat rozwoju wysokie zapotrzebowanie odbiorców poskutkowało znacznym rozszerzeniem zarówno asortymentu firmy, jak i jej personelu. Dziś firma Cedrus posiada dziesiątki pracowników i współpracowników, a w swoim asortymencie posiada wiele tysięcy różnych produktów, z których każdy znajduje odbiorców na terenie całej Polski.
Do najbardziej znanych, światowych marek, których produkty dystrybuuje firma Cedrus należą:
- 3M,
- Bahco,
- Champion,
- Craftsman,
- Fiskars,
- Kaaz,
- Mobil,
- Simplicyty,
- Weibang.
Budowa interface’u sklepu Cedrus
Podstawowym i najważniejszym ograniczeniem projektu była niemożliwość modyfikacji i zaprzestania działania istniejącego systemu sprzedażowego. Nowo zbudowany interface (wygląd sklepu) musiał pracować niezależnie od aktualnie działającego sklepu internetowego, a zarazem nie mógł być jej kopią, a jedynie nakładką na istniejący serwis. Nowa odsłona sklepu musiała w pełni korzystać ze starej wersji systemu, bez udostępnionego API. Dane musiały być pobierane bezpośrednio ze strony. Warstwa danych aplikacji nie mogła być rozwarstwiona i nie mogła być udostępniona dla nowego oprogramowania.
W celu realizacji powyższych wymagań zbudowano oddzielny program będący jedynie nakładką starego systemu. Nowe oprogramowanie symulowało użytkownika sklepu wyświetlając informację zwrotne, w zupełnie nowym i bardziej atrakcyjnym wyglądzie. Cała logika systemu i komunikacja z warstwą danych odbywała się jedynie w starym systemie. Stara aplikacja pozostała w pełni niezależna od nowej.
Implementacja nakładki na serwis Cedrus
Serwis Cedrus został napisany przy wykorzystaniu systemu zarządzania treścią WordPress w wersji 4.1. Do najważniejszych zaimplementowanych funkcjonalności portalu należą:
- zupełnie nowy, bardziej atrakcyjny wygląd sklepu
- system zarządzania wyglądem i funkcjonalnością nakładki,
- system prezentacji firmy i jej oferty,
- Responsive web design (dostosowanie strony pod urządzenia mobilne).

Komentarze: 5
Karol ze studiów
15 czerwca 2015 o 12:01
Przy założeniach jakie napisałeś, tego się nie da zrobić. Jak to zrobiłeś? Działa świetnie, testowałem, ale nie rozumiem wciąż jak tego dokonałeś?
Daniel Pietrasik
16 czerwca 2015 o 07:03
Skoro API jest nie dostępne, należy napisać program, który sczytuje zawartość strony internetowej i ją przetwarza. Przetworzoną treść możesz wykorzystywać w dowolny sposób. Musisz tylko odpowiednio się zabezpieczyć.
Karol
20 czerwca 2015 o 20:51
Rozumiem co do mnie piszesz, ale wydaje mi się to bardzo trudne. Tak czy inaczej gratuluje wykonania.
Ania P..
26 sierpnia 2016 o 21:06
Serwis nie działa.
Daniel Pietrasik
26 sierpnia 2016 o 21:17
Aktualnie Cedrus zmienia sklep B2B na zupełnie nową wersję. Wkrótce opublikuję nowy wpis. Ten jest z 2015 roku.